Förvaltningsgruppen

Förvaltningsgruppen har ansvar för distriktets material, där det mesta finns i distriktsförrådet i Emmaboda. Gruppen har också ansvar för de scoutstugor som för tillfället är under distriktets förvaltning, samt för den fasta lägerplatsen på Almö.

Vill ni maila till alla personer inom förvaltningsgruppen – skicka då ett mail till forvaltning@dackescout.se

Uppdaterad 2014-02-02

hemsida_henrik

Henrik Bodenhem

Distriktsordförande och medlem i Förvaltningsgruppen.
E-post: henrik.bodenhem@dackescout.se

Arbetar med att leda styrelsen och har kontakt med förbundet. Henrik är medlem i Växjö Scoutkår.

profile MS

Marcus Svensson

Vice ordförande i distriktsstyrelsen och förvaltningsansvarig.
E-post: marcus.svensson@dackescout.se
Mobil:
072-172 86 07

Marcus är medlem i Ronneby FA Scoutkår.

filipK

Filip Karlsson

Medlem i Förvaltningsgruppen och medlem i Utbildningsteamet.
E-post: filip.karlsson@dackescout.se
Mobil:
072-522 10 77

Filip är medlem i Borgholm Scoutkår.

sophie

Sophie Karlsson

Ledamot i distriktsstyrelsen och medlem i förvaltningsgruppen och infogruppen.
E-post: sophie.karlsson@dackescout.se

Sophie är medlem i Ronneby FA Scoutkår.

Coffe

Christoffer Persson

Suppleant i distriktsstyrelsen och medlem i Förvaltningsgruppen.
E-post: christoffer.persson@dackescout.se

Christoffer är medlem i Torhamn & Rödeby scoutkår.

IMG_8300

Marcus Carlsson

Medlem i Förvaltningsgruppen.
E-post: marcus.carlsson@dackescout.se

Marcus är medlem i Rödeby Scoutkår.