DURK

DURK står för Dackes Utmanar- & RoverscoutKommitté. Läs mer under fliken DURK.

Uppdaterad 2016-11-03

Hugo

Hugo Lindahl

Ledamot i distriktsstyrelsen och ordförande i DURK
E-post: hugo.lindahl@dackescout.se

Hugo är medlem i Grimslöv & Växjö Scoutkår

Simon

Simon Nordman

Sekreterare
E-post: simon.nordman@vaxjoscoutkar.se

Simon är medlem i Växjö Scoutkår

Foto saknas

Anna Waldén

Ledamot
E-post: anna@snortry.net

Anna är medlem i Växjö Scoutkår

Foto saknas

Filip Jägerbrink

Ledamot
E-post: filip@snortry.net

Flip är medlem i Trekantens scoutkår

Foto saknas

Gwen Jones

Ledamot
E-post: gwen@snortry.net

Gwen är medlem i Grimslövs Scoutkår

Foto saknas

Johanna Nordmark

Ledamot & Totemextraansvarig i DURK
E-post: johanna@snortry.net

Johanna är medlem i Lessebo Scoutkår

Karl-Anton Westerlund

Karl-Anton ”Kalle” Westerlund

Ansvarig för DURK
E-post: kalle@snortry.net

Kalle är medlem i Nybro Scoutkår